Με ανακοίνωση του το Τμήμα Πολιτισμού-Τουρισμού Δήμου Τρίπολης - Αρκαδία γνωστοποίησε ότι θα πραγματοποιηθεί προβολή της ταινίας "Και μετά χορέψαμε" σήμερα Πέμπτη 6 Ιουλίου 2020 και ώρα 21:00 στο προαύλιο χώρου του Πνευματικού Κέντρου με όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας από τον Covi-19.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
Προβολή ταινίας σήμερα στις 21:00 στον προαύλιο χώρο του Πνευματικού Κέντρου Τρίπολης.
ΠΡΟΣΟΧΗ! Η μάσκα προφύλαξης από τον covid19 είναι υποχρεωτική. Δεν θα επιτρέπεται η είσοδος στο χώρο σε όσους δεν φορούν μάσκα και δεν έχουν προμηθευτεί το απόκομμα κράτησης θέσης. Επειδή η τοποθέτηση των καθισμάτων γίνεται σύμφωνα με τις οδηγίες προφύλαξης, απαγορεύεται η μετακίνηση τους από τη θέση που έχουν τοποθετηθεί.
"Και μετά χορέψαμε"..
"Υπάρχουν 16 διαφορετικά είδη παραδοσιακών γεωργιανών χορών κι αν είσαι άντρας, οφείλεις να τα χορεύεις όλα, ακόμη και το ρομαντικό ντουέτο του γάμου, με απόλυτη αυτοσυγκράτηση, έλεγχο των μελών σου, κι ανδρικό παράστημα αφού μέσα από το χορό, δεν γιορτάζεις κάτι προσωπικό, αλλά «δοξάζεις το πνεύμα και την ιστορία του έθνους»